Výjezdy 2020

10. Spolupráce se složkami IZS Šlapanov 27.3.2020

Dnes naše jednotka ve spolupráci se senátorem Jiřím Voseckým opět přepravila desinfekci pro Svazek obcí Novoborska ze skladu Čepra  Šlapanov – Havlíčkův Brod. Zároveň děkujeme Davidu Machačovi za zapůjčení přívěsu.

9. Spolupráce se složkami IZS Kralupy nad Vltavou 26.3.2020

Dnes naše jednotka ve spolupráci se senátorem Jiřím Voseckým přepravila desinfekci pro Svazek obcí Novoborska z Technoparku v Kralupech nad Vltavou.

8. Planý poplach Nový Bor 20.3.2020

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na požár střechy rodinného domu v Novém Boru. Jednotka byla odvolána před výjezdem, jednalo se o neohlášené pálení.

7. Hospodářská činnost pro obec 11.3.2020

Dnes dopoledne jsme s CAS 32 T-815 prováděli ve spolupráci s obcí čištění obecní čistírny odpadních vod v naší obci.

6. Požár Skalice u České Lípy 9.3.2020

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na požár chatky v naší obci. Na místo zásahu vyjela CAS 20 T-815 v počtu 1+3. Na místo zásahu naše jednotka dorazila s jednotkou z Nového Boru. Průzkumem potvrzen požár chatky. Provedeno společné natažení útočného vysokotlakého proudu a proudu C na likvidaci požáru. Dále prováděno rozebírání konstrukce a doplňování vody do CAS. Po úplné likvidaci požáru se naše jednotka dle rozhodnutí VZ vrátila zpět na základnu.

5. Technická pomoc Skalice u České Lípy 23.2.2020

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na technickou pomoc – odstranění stromu z komunikace do obce Manušice. Na místo zásahu vyjela CAS 20 v počtu 1+4. Provedeným průzkumem zjištěn strom přes cca 1/2 komunikace. Provedeno rozřezání stromu pomocí motorové pily a jeho odstranění mimo komunikaci. Po sbalení materiálu návrat jednotky na základnu.

4. Technická pomoc Manušice 10.2.2020

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na technickou pomoc – utrženou střechu ve spodní části naší obce. Na místo zásahu vyjela CAS 20 T-815 v celkovém počtu 1+5. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že došlo ke stržení střechy z rodinného domu a na místě zásahu je majitel domu. Jednotka připravila materiál pro provizorní zakrytí, nastavovací žebřík a nasvítila místo zásahu. Po příjezdu HZSLK Česká Lípa provedeno společné provizorní zakrytí střechy domu. Po sbalení materiálu jsme se dle rozhodnutí VZ vrátili na základnu.

3. Dopravní nehoda Manušice 7.2.2020

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár OA do spodní části naší obce. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu OA na katastru obce Manušice, řidič je mimo vozidlo a v péči ZZS. Jednotka provedla zajištění místa nehody, protipožární opatření. Na místě zásahu HZSLK Česká Lípa, která provedla posyp uniklého oleje sorbentem a PČR. Následně sbalen materiál a dle rozhodnutí VZ návrat jednotek na základnu.

2. Požár Skalice u České Lípy 22.1.2020

Dnes navečer byla naše jednotka vyslána na požár komínového tělesa v naší obci. Na místo zásahu vyjela CAS 20 T-815 v počtu 1+5. Provedeným průzkumem na místě zásahu potvrzen požár komínového tělesa. Jednotka provedla vyhašení kotle, následně ve spolupráci s HZSLK Česká Lípa stržení hořících sazí za pomoci kominického nářadí a jejich vybrání a vynášení mimo budovu. Následně sbalen materiál a po dohodě s VZ proveden návrat na základnu.

1. Požár Skalice u České Lípy 22.1.2020

Dnes dopoledne byl naší jednotce ohlášen požár kotle na olej v průmyslovém objektu v naší obci. Na místo zásahu jednotka nevyjela z důvodu absence strojníka, po přijetí strojníka nebyla již naše jednotka na místě zásahu potřeba. Následně bylo velitelem jednotky pro majitele firmy zajištěno velké množství sorbentu na likvidaci uniklého oleje.